Medlemmar

380 medlemmar har betalt avgiften för 2018
Dessa är markerade med fet stil.
Sidan är reviderad 2018-01-17

Saknar Du Ditt namn? Ta kontakt genom info@grynkorv.se

Abrahamsson Tony, Lidköping

Adolfsson Björn, Axvall.
Agham Sören, Nossebro
Aghamn Ulla, Nossebro. 
Agnell Johan, Bankeryd.
Ahlgren Jan-Ove, Götene
Ahlm Irene & Lars, Trollhättan.

Ahlmark Lars, Skara.
All Kate, Skövde

Allansson Jeanette & Bill, Tidan.
Ambertsson Kjell, Skövde
Almén, Maria & Robert, Stocksund

Amby Desireé, Skara. 
Andersen Aina, Skara
Andersen Ann-Marie, Götene. 

Andersson Annica & Åke, Falköping.
Andersson Annika & Bengt, Skara
Andersson Bengt, Partille.
Andersson Berit & Bengt, Götene.
Andersson Birgitta, Vedum 
Andersson Bittan, Trollhättan.
Andersson Björn, Hjo
Andersson Björn, Skövde.
Andersson Dorit & Jan-Erik, Vänersborg.
Andersson Hans, Eggby

Andersson Hans, Pixbo. Ny medlem december 2017
Andersson Håkan, Skara.

Andersson Håkan, Skövde
Andersson Kaisa, Skövde.
Andersson Kent, Skövde.
Andersson Kurt, Tyresö
Andersson Leif, Skara.
Andersson Leif, Skövde.
Andersson Lisbeth, Göteborg.

Andersson Marcus, Göteborg.
Marianne Andersson, VårgårdaNy medlem december 2017
Andersson Ola, Götene.
Andersson Peder, Tibro.

Andersson Sven-Åke, Skara
Andersson Sven-Jacob, Karlstad
Andersson Sven-Åke, Skara
Andersson Tord, Ulricehamn.

Andersson Ulla, Gränna.
Andersson Uno, Skara.
 
Andersson Östen, Skara.
André Hans, Skövde.
Andreasson Lennart, Alingsås.
Andrén Sören, Skövde.
Antonsson Jan, Örebro

Arnell Eva & Håkan, Grästorp
 
Aro Marja, Skövde.
Arthur May-Lise, Uddevalla
Arthur Sören, Lidköping.
Arvidsson Camilla & Thomas, Skara 
Arvidsson Elsa, Lidköping

Arvidsson Ingrid, Skellefteå.
Arvidsson Kerstin, Herrljunga
Arvidsson Lars-Arne, Vara
Arvidsson Robert, Skövde.
Aspegren Staffan, Jönköping.
Assmundsgård Lena & Anders, Nossebro.
Astin Gunnar, Skövde
Astin-Persson Barbro, Västra Frölunda.

Axelsson Kenneth, Särö.
Axelsson Stefan, Skövde.
Backemyr Lars-Gunnar, Malmö.
Barrljung Gun, Skara.
Beijer Lars-Owe, Skövde.
Belfrage Nils-Eric, Vårgårda
Bender Arne, Kvänum
Bengnér Urban, Helsingborg
Bengtegård Aron, Bandhagen.
Bengtsson Bo, Kristinehamn

Bengtsson Ingela, Vårgårda.
Berg Håkan, Harestad
Berg Lina & Kristoffer, Järpås.
Berg Ulla & Göran, Varnhem.
Berg-Hedlund Maj-Britt, Skövde.
Bergh Claes, Skövde.

Bergh Eva & Eric, Hamburgsund.
Berglund Jan-Olof, Väring.
Berglund Kyhle Ingela, Stockholm.
Bergman Ann-Marie, Höllviken.

Bergmann Odd, Skara.
Bergqvist Pia, Skara
Bergsten Margareta, Skara.  
Bergström Ewa & Lennart, Skara 
Bergström Per Ludvig, Arvidsjaur.
Berner Marita & Lars. Nya medlemmar januari 2018
Bertilsson Berit, Floby.
Billefält Rose-Marie, Vallentuna.
Bjärterot Roger, Jönköping.
Björk Berit & Kent, Trollhättan.
Björklund Stefan, Skövde. 
Björklund Stellan, Tibro. 

Blixt Johan, Vänersborg. Julklapp från Tomten 2017
Blixt Jonathan, Vänersborg. Julklapp från Tomten 2017
Björling Monica, Skara.
Blixt Margareta, Skövde. 
Blohm Jim, Gråbo

Blomberg Ingvar, Vintrosa.
Blommé Kristina, Töreboda

Blomster Gunnel, Skara.
Bohman Bengt, Skara.
Bond Anne-Maj & Hans, Stockhom.

Bonnier Kristina & Åke, Skara

Borg Christer, Skövde. Julklapp från Peder 2017
Borg Peder, Skövde.
Boqvist Inger, Vara
Bragd Sven, Skara. 

Brandin Pär, Tibro.
Brandqvist Roger, Tibro.  
Julklapp från dottern Emma 2017
Brelid Börje, Vara. Initiativtagare och hedersmedlem.
Bremer Håkan, Axvall. 
Bremer Jan, Skara
Broberg Gudrun & Lennart, Kvänum. 
Brogren Berndt, Skara.
Broström Anna-Lena & Freddie, Skara.
Bruhn Bengt, Skara

Brunnegård Leif, Vårgårda.
Bruto Ingemar, Åtvidaberg.
Burden Lisa, Göteborg 

Byberg Thomas, Alingsås
Bäckström Anders, Lidköping.
Bäckström Lars, Uddevalla. f d landshövding och hedersmedlem.
Börjesson Britt-Marie, Habo.
Carlehed Magnus, Stockholm.

Carlén Katarina, Götene
Carlsson Bengt, Skövde.
Carlsson Curt, Skövde. 

Carlsson Dan, Tidaholm.
Carlsson Kerstin, Färgelanda.
Carlsson Lovisa, Lekåsa. 
Carlsson Rolf, Saltsjöbo.

Carlsson Rolf H, Stockholm.
Carlsson Siv, Alsterbro.
Clausson Christer, Skara. 
Claesson Michael, Skövde.

Cocke Rawley Ulla, Helsingborg.
Corazza Bildt Anna Maria, Stockholm. Ledamot av Grynkorvsadademien.
Crona Hans, Hafrsfjorden Norge.
Dagobert Örjan, Skattkärr

Dahlberg Ann-Marie, Skara.
Dahlborg Gunnar, Skara.
Dahlén Gun & Arne, Skövde.
Dahlgren Bengtsson Gitte, Höganäs.
Dahlstrand Stig, Skövde
Damgren Ing-Britt, Falköping
Davidsson Conny, Viken.
Deivert Kjell, Sollefteå.

Doverfors Claes, Järfälla.
Drotz Patrik, SkaraNygammal medlem december 2017
Dunbar Pierre, Värmdö. Julklapp från Sten Svensson 2017
Ebenhardt Stenholm Ing-Britt, Falköping.
 
Edvardsson Ronny, Stenstorp.
Edvinsson Göran, Skara.

Edvinsson Ulla & Roger, Skövde.
Egerdal Per, Hjärtum.

Ehn Gun, Djursholm
Ejerblad Gunvor, Kiruna. 
Ek Christoffer, Skara
Ekberg Baltzar, Norsborg.
Ekblom Annika, Vara.

Ekelund Rolf, Strängnäs.
Ekenstierna-Gustavsson Thomas, Lidköping.
Eklind Carl, Lidköping.

Eklind Lisbeth & Håkan, Källby
Eklund Daniel, Skara
Ekman Olle, Vårgårda
Elg Anita & Börge, Ljung
Eliasson Claes, Skövde.
Elofsson Uno, MariestadJulkapp från XX 2017
Emanuelsson Evy, Skara.

Engesvik Johan, Skara.
Engstrand Bengt, Umeå. Julklapp från Anette & Jörgen 2017
Engström Jonny, Västerås

Engwall Jens, Ulricehamn.
Erhardsson Mikael, Lidköping.
Eriksson Anders, Tibro. Ledamot i Grynkorvsakademien.

Erikson Ann & Gustav, Nossebro
Eriksson August, Varnhem 
Erikson Cecilia, Nossebro

Eriksson Göran, Skara 
Eriksson Kenneth, Tibro.

Eriksson Lars-Olof, Njurunda.

Eriksson Lars-Olof, Vara
Erikson Linus, Nossebro
Erikson Lisbeth & Rolf, Nossebro
Eriksson Elisabeth & Tore, Götene
Eriksson Staffan, Mölndal.
Eriksson Torbjörn, Stockholm
Ernby Carin, Göteborg.
Espefält Rune, Skövde

Esserius Johan, Skövde.
Etter Robert, S:t Gallen Schweiz. Julklapp från Kristina 2017
Evaldsson Fredric, Åsarp

Fahlström Göran, Vegby.
Fahlström Sven, Tullinge Ny medlem oktober 2017
Fast Anne-Marie, Ljung

Florén Carl Gerhard, Kvänum. 
Fogelberg Johan, Skövde.
Folkesson Bo, Vara

Folkmer Lena & Lars-Åke, Kvänum
Forsberg Ulf, Sollentuna.
Forshuvud Maria, Stockholm
Forsman Kristian, Kungsbacka.

Fredriksson Anders, Lidköping.
Fredriksson Eivor, Mölltorp.
Frejinger Ulf, Skara. 
Friberg, Ann-Louise, Lidköping. 
Friberg Ros-Marie, Falköping. Julklapp från Östen 2017
Fritzsche Anders, Uddevalla.

Främst Kurt, Varnhem.
Fällgren Astrid, Göteborg.
Gabrielsson Ann-Sofie, Solna
Gabrielsson, Arne, Floda
Gabrielsson Ronald, Bankeryd
Ganelind Ann & Christer, Jönköping.
Gegerfelt Jonny, Herrljunga
Geiborg Ida, Skara
Geiborg Ola, Skara

Geiland Stefan, Lidköping.
Gerhardsson Stefan, Falkenberg.
German Lars-Ove, Kvänum

Gilljam Patrik, Mora.
Glader Sören, Göteborg
. Ny medlem januari 2018.
Graad Tore, Kinnarumma. 
Grahn Anders, Skara.
Granbäck Mats, Umeå.  
Granquist Elisabeth, Stockholm.

Granqvist Kent, Hjo. 

Granqvist Lennart, Brandstorp.
Green Monica, Skövde.
Grenabo Pija, Oxie.
Grenabo Svenolof, Hjo.

Grundin Joakim, Stockholm
Grönlund Kerstin & Hans-Olov, Lidköping.

Gunnarsson Anders, Skara

Gunnarsson Hans, Hovås. Ny medlem december 2017
Gunnarsson Jan-Olof, Skara
Gunnarsson Sten, Falköping

Gustafson Annika & Fredrik, Lilla Edet.
Gustafson Bo, Mölndal.
Gustafsson Anita, Väring
Gustavsson Clas-Håkan, Skövde
Gustafsson Gunnel, Hällekis.
Gustafsson Maj-Lis, Skara.
Gustafsson Marianne, Skövde

Gustafsson Morgan, Tibro.
Gustafsson Per, Skara.

Gustafsson Sven-Åke, Skara. 
Gustavsson Allan, Floby. 
Gustavsson Claes-Göran, Skara
Gustavsson Inger, Skövde.
Gustavsson Karl-Arne, Skövde. 
Gustavsson Kjell, Väring
Gustavsson Per-Olof, Nossebro
Gustavsson Stefan, Nossebro
Gustavsson Tore, Lidköping
Gustavsson Urban, Banheryd.
Gustavsson-Lander Niclas, Fiskebäckskil.
Göransson Inge, Skara.

Göransson Åke, Vara.  
Hagman Jan-Magnus, SigtunaJulklapp från Sten Svensson 2017
Hall Gustav, Vara.
Hallberg Bo, Alingsås.
Hallgren Inger, Skara.

Hallström Åke, Källby
Hamberg Niclas, Broddetorp. 
Hammar Anita, Skara. 
Hansson Krister, Ljung
Hassel Barbro & Lars-Göran, Skara.
Hedberg Lidén Monika, Skövde

Hedén Fredrik, Stockholm.
Hedén Ola, Floda.
Hedene Karl-Arne, Skara.

Hedlund Jan, Skövde

Hedström Henriette, Skara.
Hedström Lena & Hans, Trollhättan.

Heldtander Anna, Göteborg.
Helge Bo, Växjö. 
Hellberg Gillis, Falköping. Initiativtagare och hedersmedlem.
Hellman Emma, Skövde.
Hellström Britt-Marie, Skövde.
Hemberg Erling, Lidköping. 

Henningsson Lars, Hjo.
Henrichson Magnus, Hammarö. 
Henriksson Agneta, Umeå
Henriksson Bengt, Finspång.
Henriksson Hans, Uddevalla
Hermansson Evy & Bernth, Skara. 
Hermansson Maria & Anders, Falköping. 
Hermansson Per, Olofstorp
Hideström Kjell, Axvall.
Hjalmarsson Gunvor & Lars, Uddevalla
Hjalmarsson Morgan, Borås
Hjertén Johan, Skara.
Hjertén Lars, Tidaholm
Hjertén Mattias, VallentunaJulklapp från pappa Lars 2017
Hoffman Eva & Benny, Broddetorp.

Holgersson Klas, Ulricehamn.
Holjevac Birgitta, Tidaholm
Holm Arvid, Skara

Holmberg Anna, Göteborg.
Holmberg Anne-Marie, Torekov.

Holmén Maria, Skövde. Julklapp från Camilla 2017
Holmén Almström Camilla, Skövde.

Holmgren Barbro, Örebro.

Holmquist Sture, Skara.
Holmström Benny, Skara.

Holmström Kenneth, Vara.
Hulander Anne-Marie, Umeå.
Hulterström Fredrik, Trollhättan
Hultman Eva-Lotta & Mikael, Göteborg.
Hägg Lisbeth, Hjo. Grynkorvogram från Marita december 2017
Högberg Stig, Vårgårda.

Höglund Lennart, Södra Sandby. 
Höglund Lisbet, Kvänum

Höglund Yngve, Skara
Inedahl Lennart, Södertälje. 
Ingemarsson Christina & Rolf, Falköping.

Ivarsson Florence & Leif, Skara
Jacobson Anita, Falköping. 
Jacobson Anna-Carin, Spånga.
Jacobson Claes, Axvall
Jacobson Maritha, Vara.
Jacobson Ulla, Skara.
Jacobsson Gunilla, Axvall
Jacobsson Klas, Stora Levene.
Jakobson Åke, Örebro.
Jalmgren Eva, Vaggeryd.
Jansson Anita, Hjo.

Jansson Bernt, Lycke.
Jansson Göran, Kvänum.
Jansson Per, Skara.
Jildenstål Lilian & Roy, Örebro.
Joelsson Tomas, Trollhättan
Johansson Barbro & Åke, Tidan.
Johansson Bibbi & Lars, Skara
Johansson Birgitta, Ytterby.
 Julklapp från Lisbeth Andersson 2017
Johansson Birgitta & Göran, Skara

Johansson Birgitta & Per-Olof Töreboda.
Johansson Björn, Skara.

Johansson Börje, Skara. 
Johansson Christer, Nora.
Johansson Christina, Skövde.
Johansson Fredrik, Skara.
Johansson Greger, Sävsjö
Johansson Gun & Holger, Kvänum.
Johansson Göran, Vedum

Johansson Ingemar, Vara.
Johansson Irene, Skövde. 
Johansson Jakob, Årsta.
Johansson Jan-Åke, Trollhättan.

Johansson Kerstin, & Kjell Skövde. 
Johansson Kurt, Mariestad.
Johansson Lennart, Skövde.
Johansson Magnus, Bankeryd.
Johansson Maj-Britt, Skara.

Johansson Maria, Vällingby

Johansson Marita & Olof, Timmersdala.
Johansson Olle, Utö.

Johansson Patrik, Nossebro. 
Johansson Per, Timmersdala. 
Johansson Roland, Skara. 
Johansson Rolf, Väring.
Johansson Rosa-Maria & Stefan, Skövde.
Johansson Siv, Skara.
Johansson Siv & Sven, Nossebro. Nya medlemmar januari 2018.
Johansson Siw-Britt & Stefan, Vara.

Johansson Stig, Floby.
Johansson Sven EG, Mariestad
Johansson Tommy, Falköping
Johnsson Curt, Stenstorp.
Jonsson Bo, Skara.
Jonsson Börje, Lidköping. 
Jonsson Eiwor & Stig, Finspång.
Jonsson Kent, Höviksnäs
Jonsson Maria, Göteborg. Ny medlem november 2017
Jonsson Mona & Rune, Vara.

Jonsson Per-Olof, Broddetorp.
Jonzon Svante, Göteborg.
Josefsson Jörgen, Vänersborg.
Jung Birgitta & Henry, Skara.
Jönsson Hans, Kil. Grynkorvogram från Elisabet & Lars-Olof oktober 2017
Jönis Per-Ola, Stockholm
Jönsson Jojje, Glommen.

Kallin Ulrica, Falköping.
Kampf Jörgen, Skara.
K
ardell Kent, Skövde.
Karlander Birgitta & Ulf, Mariestad.
Karlsson Alf, Skara. Julklapp från barnbarnet Johan 2017
Karlsson Alf, Skövde.

Karlsson Annette, Lundsbrunn.

Karlsson Britt-Marie & Gunnar, Skara.
Karlsson Carl-Olof, Vara.
Karlsson Christina & Karl, Vara. Julklapp från dottern Sara 2017
Karlsson Gudrun & Ulf, Lidköping.
Karlsson Gunnar, Tun.
Karlsson Göran, Falköping
Karlsson Gösta, Skara
Karlsson Ingvar, Skara
Karlsson Jesper, Skara. Grynkorvogram från Mormor & Morfar
Karlsson Jonas, Vara.

Karlsson Katarina, Skövde. Stipendiat oktober 2017
Karlsson Kerstin, Färjelanda
Karlsson Kerstin, Skövde.

Karlsson Kjell, Götene.
Karlsson Lennart, Skara
Karlsson Lennart, Trollhättan

Karlsson Mona, Fjällbacka. Grynkorvogram från Anne-Marie & Ulf januari 2018
Karlsson Sven, Granbergsdal.

Karlsson Ulla, Trollhättan. 
Kilander Svante, Abuja Nigeria.
Kindmalm Matz, Skövde.
Kjell Marita & Bengt, Vedum
Kjellander Ann-Christin & Leif, Floby. 
Kjellgren Magnus Lundsbrunn. 
Kjellner Ann-Louise, Nittorp
Klaar Roland, Skövde.
Klasson Arnold, Skara

Klasson Lars, Falköping.  
Knapasjö Eva & Nils-Erik, Varnhem.
Knopp Jörgen, Skövde
Knutsson Elaine, Skara.
Kostamis Dimitrios, Viskafors.
Kreppelin-Lundh Margareta, Skara.
Kreutz IngMarie & Odd, Tråvad

Kristiansson Lennart, Axvall. 
Kroon Linda, Göteborg

Kroon Magnus, Göteborg
Kroon Marcus, Götene
Kroon Sonja, Falköping
Kroon Sylvia, Skara.
Kroon Thore, Stenstorp
Kroon Tommy, Skara
Kroon Andersson Annelie, Axvall
Kuhnel Kristina, Grästorp.
Kullenwall Lars-Erik, Falköping

Kvist Tomas, Vara
Kylén Stig, Mölltorp.
Lager Ullabritt, Falköping
Landahl Thomas, Skara.
Lans Ulla, Skövde. 
Lantz Anders, Falköping.
Lantz Helander Carina, Göteborg.
Larsson Alf, Lidköping.

Larsson
Bengt, Charlottenberg
Larsson Bengt, Tun.
Larsson Bo, Alingsås
Larsson Bo, Skara.
Larsson Christina & Hasse, Vara. Nya medlemmar januari 2018
Larsson Gunilla, Skövde

Larsson Gunnar, Uddevalla.
Larsson Gösta, Trollhättan.
Larsson Jörgen, Lidköping.
Larsson Kjell, Nossebro
Larsson Lisbeth, Trollhättan.
Larsson Marita & Göran, Skara.

Larsson Peter, Göteborg.
Larsson Rune, Nossebro

Larsson Stefan, Skara 
Larsson Sven-Olof, Skövde

Larsson Theresia, Skövde.
Larsson Ulla-Britt, Skara.
Leffler Björn, Skövde.
Leijon Alva, Herrljunga.

Leijon Ulf, Lidköping
Lennér-Axelson Barbro, Västra Frölunda.
Lidberg Michael, Tidaholm.
Lidström Agneta, Skövde

Lilja Christina, Hässleholm.
Lindahl Agneta, Stockholm.
Lindblad Micael, Fjärås.

Linder Björn, Västra Frölunda. Julklapp från Ulla-Stina 2017
Linder Börje, Mölnlycke.
Lindgren Mattias, Falköping.

Lindhult Ingela & Jan, Skövde.
Lindkvist Eva, Skara.

Lindroth Christina & Rolf, Skövde
Lindström Johan, Växjö.
Lindvert Bertil, Sandared.
Ljung Ingvor, Skara.

Ljungkvist Kent, Falköping
Ljungqvist Lena, Lidköping.
Lorentzon Anita, Tibro
Lovén Barbro, Falköping.
Lundberg Anki & Göran, Skövde.
Lundahl Majsan & Ulf, Trelleborg. 

Lundberg Anki & Göran, Skövde
Lundberg Christer, Stenstorp

Lundberg Lars-Evert, Habo.
Lundberg Marcus, Habo.
Lundblad Anna-Stina & Kjell, Lidköping.

Lundén Lars-Olof, Vara.
Lundgren Christer, Varnhem 
Lundgren Ingemar, Vara

Lundgren Ingemar, Skövde. Julklapp från Margareta & Gunnar 2017
Lundgren Rikard, Väring.
 Julklapp från Margareta & Gunnar 2017
Lundh Kent, Källby

Lundh Lennart, Skara.
Lundh Nicklas, Täby.
Lundin Rolf, Ljung
Lundmark Bengt, Forsheda.
Lundmark Hans, Larv
Lundqvisth Carin, Stockholm.
Lundqvist Sten, Göteborg
Lustig Ann-Marie & Egon, Kvänum
Låstberg Annika, Skövde.  Julklapp från Inger Gustavsson 2017
Länje Lennart, Trollhättan
Löfstrand Lars, Karlsborg.
Löwhagen Inga & Lars, Skara.
Löving Majlis, Skara.
Lööv Kermith, Karlstad.

Madison Mikael, Lidköping.
Magnusson Curt, Nossebro. 
Magnusson Evelyn & Olle, Skara.
Magnusson Sören, Vårgårda.
Malm Malte, Torekov.
Maltesa Eriksson Tea, Tibro.
Mann Ingvar, Öttum
Mann Karin, Kvänum

Mannerström Leif, Ulricehamn. Ledamot av Grynklorvsakademien.
Martinsson Lars, Vara.
Martinsson Pelle, Skara
Matesa Eriksson Tea, Tibro
Meijer Patrick, Skövde.

Meijer Peter, Tidaholm.
Mellåker Inger, Ljung.
Moberg Calle, Timmersdala.

Moberg Monica, Skövde.
Modigs Louice, Falun. 

Molinder Claes, Karlsborg 
Moqvist Lennart, Tidaholm.
Movitz Barbro & Håkan, Skara.
Munne Inger, Skara.

Münch Christopher, Falköping
Myllemäki Tommy, Katrineholm. Kock och ledamot av Grynkorvsakademien.
Möller Christina. Matambassadör och hedersmedlem

Möller Jan, Falköping. 
Mörk Annika, Lidingö.
Mörkås Gösta, Tun

Nadarevic’ Amir, Habo. Julklapp från mamma 2017
Nielsen Agneta, Borås.

Nilsson Bengt-Göran, Skara

Nilsson Bo, Töreboda.
Nilsson Carl-Johan, Tun.
Nilsson Christel & Lennart, Skövde. 
Ny medlem december 2017

Nilsson Gunilla, Falun.
Nilsson Inger & Kurt, Kungälv
Nilsson Johnny, Lidköping
Nilsson Jörgen, Göteborg
Nilsson Katharina & Tord, Skövde.
Nilsson Käthe, Tidaholm
Nilsson Lars, Gryt
Nilsson Lars-Åke, Falun. 
Nilsson Linus, Göteborg.
Nilsson Ove, Umeå.
Nilsson Staffan, Stabekk Norge.
Nolegård Thomas, Hjo.
Nolenger Ingrid, Tyresö.
Nordfält Daniel, Göteborg.
Nordh Leif, Skara
Nordh Anette & Stig, Årnäs.
Nordqvist Karin, Örebro. .
Norén Stefan, Skövde. 
Nylén Bo, Alingsås.

Nymahn Sickan & Owe, Lidingö. 
Nyman Andersson Kerstin, Skara.
Nyqvist Lennart, Grästorp. 
Nöjd Bengt-Ivar, Alingsås
Odén Hjördis & Stellan, Vedum.
Odenö Sigurd, Skövde
Offenberg Gunilla, Skövde.
Ohlsson Anita & Thomas, Lidköping.
Ohlsson Carl-Henrik, Jung. 
Ohlsson Gunilla & Bengt, Skövde.
 

Olofsson Barbro, Skara.
Olsson Anette & Torsten, Hjo.
Olsson Anna-Karin, Hjo. Stipendiat oktober 2017
Olsson Christina & Bengt-Åke, Vänersborg.

Olsson Jerry, Göteborg
Olsson Lillemor & Max, Skara.
Olsson Mikael, Falköping
Oskarsson Christer, Karlskoga
Ottedag Ann-Christine, Larv.
Ottosson Ann-Marie, FalköpingJulklapp från Östen Friberg 2017
Owemyhr Ewa, Lidköping.
Paananen Vesa, Skövde.

Palmkvist Mats, Spånga.
Palosaari Mauri, Karlskoga.

Parenius Åke, Lerum
Patriksson Magnus, Timmersdala

Paulsson Inger & Åke, Skara
Perlström Marita, Skara.
Persson Annsofi, Habo.
Persson Bengt, Stora Levene

Persson Britt-Marie, Kungsbacka
Persson Gunde, Uddevalla. 
Persson Håkan, Töreboda
Persson Leif, Vara
Persson Oskar, Arvika. 
Persson Ove, Skara.

Persson Pierre, Lidköping. 
Persson Marianne, Skara. 
Persson Sven-Erik, Stora Levene
Persson Flock Bengt-Göran, Floda

Petré Kerstin & Claes-Göran, Trollhättan 
Pettersson Hard, Motala

Pettersson Ida, Kvänum.
Petterson Ingrid, Vara
Pettersson Leif, Mariestad
Pettersson Lena, Skövde.
Pettersson Monica & Lars-Göran, Kvänum.
Pettersson Rolf, Axvall.

Pettersson Sofie, Nossebro
Pettersson Stig, Skövde.
Phersson Bernt, Skara

Pihlqvist Gunnel, Falköping.
Planthaber Peter, Köpingebro.

Plith Mikael, Falköping.
Rahm Britt, Stockholm.
Rahm Conny, Falköping

Rapp Mats, Skara
Reinholdsson Leif, Vegby 
Ribaudo Ugo, Turin Italien.
Ringblom Jan, Skogsås
Ringblom Ulf, Bromma
Rodmar Ann, Vinninga
Rodriges Tiago, Skara
Roland Andersson Kerstin, Vänersborg.
 Ny medlem december 2017
Roser Heiko, Skara
Roser Stig, Skara
Rubenstein Mia, Göteborg.
Rudolfsson Jonas, Skövde

Ryrlén Dan, Hovås.
Sahlsten Sven, Lidköping Ny medlem januari 2018
Sahlström
Anders, Skara

Samuelsson Sven-Åke, Skara.
Sandin Thomas, Vinninga.
Sarenström Hannu, Hällekis.

Scherrieble Fredrik, Karlstad
Schönmeyr Lena & Richard, Skara.
Sehlin David, Borås. 
Seidevall Kjerstin, Skövde. Julklapp från Tina 2017
Selbenius Folke, Göteborg.
 Julklapp från Ulla 2017
Setterberg
Eva & Roland, Göteborg
Sigurd Mary & Hasse, Tibro.
Sjödin Göran, Göteborg. 
Sjödin Marie & Åke, Västerås
Sjögren Gun-Britt, Broddetorp. 
Sjögren Göran, Enköping. 

Sjölin Kenth, Alingsås
Sjöman-Kühnel Lars-Erik, Grästorp.
Sjöqvist Anders, Torslanda.
Sjöqvist Ulla & Folke, Huddinge

Sjöstedt Eva, Grästorp
Skaremyr Ulla-Brith, Skara.
Skog Camilla, Skara. 
Skoglund Sivert Skara.

Skäremo Ann-Sofi, Skövde.
Spencer Inger, Skövde.

Stadig Berit & Bengt, Skara
Stadig Carl, Skara
Stadig Johan, Skara
Steen Ewa & Håkan, Skövde
Stegmar Robin, Åsa.
Stellinger Rickard, Stockholm.
Stern Claes, Tibro. .
Sterner Johan, Broddetorp. 

Stokken Hans, Johanneshov. 
Ström Siv & Stig-Arne, Skövde

Strömberg Johan, Vedum. Julklapp från Qrt Winbo 2017
Sundberg Alexander, Lidköping.
Sundblad Britt-Marie, Skara.

Svalmark Helena, Falköping
Svantesson Solveig, Kvänum
Svensson Birgitta, Kungsbacka.
Svensson Cristian, Vårgårda
Svensson Gunnar, Åsarp

Svensson Inez, Skara
Svensson Kjell, Falköping.
Svensson Kurt, Skara
Svensson Lennart, Stockholm.
Svensson Lennart, Vara.

Svensson Maria, Skövde.
Svensson Martin, Göteborg.
Svensson
Mats, Trollhättan
Svensson Monica & Sven-Olof, Skövde.
Svensson Ove, Mariestad.  
Svensson Stefan, Skövde.

Svensson Sten, Handen
Särnqvist Hans-Olof, Lidköping.

Söderlund Mats, Västerhaninge.
Sönegård Eva & Peter, Lidköping.
Sörensen Kristian, Lidköping.
Sörman Joakim, Skövde.

Tamola Maria, Skövde.
Taylor Tareq, LommaGrynkorvogram från Peter november 2017
Tell Birgitta & Hans, Varnhem.

Tell Håkan, Trångsund. 
Thilander Björn, Skövde. 
Thim Jonny, Lidköping. Ny medlem januari 2018
Thor Leif, Jönköping

Thor Mattias, Östersund.
Thorell Anders, Täby.
Thorell Bertil, Tibro.
Thorell Mattias, Skövde.
Thornell Bruhn Anton. 
Thorsson Bert, Järpås.

Thorstensson Tomas, Alingsås.

Thulin Carl, Hjo.

Thunander Stefan, Skövde.
Thyresson
Anders, Skara
Thyresson Axel, Karlstad.
Thyresson Oskar, Vällingby.
Thörnberg Bo, Skara.
Tjäder Göran, Ulricehamn

Tranberg Ingalill, Skara.
Trogen Leif, Sollentuna.
af Trolle Magnus, Stockholm. 
Trygg Berit, Falköping.

Ullerås Birgitta, Skara
Uvegård Conny, Skövde.
Vadenbo Håkan, Upphärad.
Wallén Johan, Örebro.
Wallenius Lars, Skara

Wallin Katarina, Göteborg.

Wartberg Johan, Herrljunga. Julklapp från Qrt Winbo 2017
Wartmark Staffan, Herrljunga.
 Julklapp från Qrt Winbo 2017
Wedell Mats, Lerum.

Wedén Inez & Ingemar, Örebro.

Weiler Kathte, Helsingborg. 
Welander Igor, Kvänum
Wengholm Kent, Fagersanna. Ny medlem december 2017
Wenneberg Bengt, Mölndal.

Wennerbert Marianne & Jan-Eric, Skara.
Werne Hans, Båstad.
Werner Nils, Tidaholm.

Werner Per, Kristinehamn. 
Wernerson Claes, Kvänum. Ledamot av Grynkorvsakademien.
Westergren Bertil, Falköping.
Westman Arne, Hjo
Wiberg Roger, Borås.

Widing Maria, Göteborg.
Widing Sofia, Skövde. 

Widjestam Benny, Stockholm.
Wigell Daniel, Månstad.
Vikenmark Gudrun, Örebro.

Viklund Inga, Lidköping.
Wikström Astrid & Reine, Mölndal

Wilton Perreira da Silva Rodrigues, Skara.
Wilsson Bernt, Skara

Winberg Ewa & Arne, Skara. Nya medlemmar december 2017
Winbo Qrt, Herrljunga.

Wingren Kerstin, Göteborg. Ny medlem januari 2018
Wingren Urban, Göteborg

Winroth Claes-Håkan, Skara.
Virolainen Tuomo, Enskede Gård

Visenstam Jeanette, Vara.
Wirtberg Anita, Tibro.
Wirtberg Ingegerd, Lerdala.
Wirtberg Ola, Lerdala.
Wirtberg Ulla-Britt, Bromma.
Visenstam Jeanette, Vara
Woojärv Eva, Tullinge
Wulcan Kurt, Skara. 
Wäring Lars, Skövde.
Wäring Thomas, Skövde.
Västfjäll Eddy, Vedum.
Wöhler Karl Vilhelm, Stockholm.
Yngvesson Gunnar,Åseda.
Zazzi Alexandra, Sävedalen. Ledamot av Grynkorvsakademien.
Zetterman Åberg Yvonne, Älvsjö
Zetterström Anna Ma, Täby.
Åkerstedt Jenny, Skövde. 
Åkesson Gun-Inger, Tibro.
Årvik Bengt, Lidköping. Julklapp från Fredrik  & Claes-Göran 2017.

Åsberg Jonas, Tidaholm.
Åsberg Kerstin & Svän, Mullsjö

Åslund Gun, Tidaholm.
Öijvall Håkan, Eskilstuna.
Örqvist Jan, Skövde
Österberg Gunnar, Lidköping
Österberg Kent, Vara.
Österström Ingrid & Leif, Skövde.